Ajalugu

Kuidas kõik alguse sai?

Kogu see sündmuste jada sai alguse aastal 2007, kui Pulmad.ee tegijatel tekkis idee kõik head tegijad kokku koguda ning neid heas mõttes noorpaaridele esitleda.

Esimene "Eesti Pulmad" toimus Taagepera lossis ja üllatuseks meile endalegi saime kokku pea 200 külastajat.

"Suured tänud tegijaile! Kasulikku infot saime palju!"

"Igati kasulik üritus ja üle ootuste tore oli!"

"Väga meeldiv üritus oli. Suur aitähh kõigile, kes seda korraldasid."

Kommentaarid Facebookist

Sellest alates on "Eesti Pulmad" olnud Pulmad.ee traditsiooniline hooaja lõpu ja järgmist hooaega ettevalmistav sündmus, mis on aasta aastalt kasvanud järjest suuremaks.

Eesti Pulmad külastatavus

Külastatavus läbi aastate ehk siis päeva jooksul sündmuselt läbi käinud noorpaaride ja tegijate arv.

2016-2017 aastate külastavus oli samas suurusjärgus 2015 aastaga - registreeritud külalastajaid oli 425-460 vahel.

Aastaid korraldasime seda kordamööda kas siis Taagepera Lossis või Vihterpalu Mõisas. Alates 2016 aastast ka VIhula Mõisas ning sellel aastal ka Kõue Mõisas. Meie jaoks on alati olnud oluline, et peokoht, kus "Eesti Pulmad" toimuvad oleks alati esmaselt ka ise sellest huvitatud, sest see tähendab meie jaoks, et peokoht on ka ise südamega asja juures. Sama kehtib ka kõikide esitlejate kohta - me ei müü seda sündmust, vaid ootame tegijate poolset initsiatiivi ja huvi.

Aastast 2018 on meil lõpuks ka koht, kust me enam kuskile ei liigu - Hilton Tallinn Park - oleme kasvanud juba nii suureks, et lihtsalt ei mahu muudmoodi ära.

"Eesti Pulmad" pole enam ammu lihtsalt kokkusaamine, vaid arvestatav osa paljude tegijate järgmise hooaja sündmuste kokkuleppimisel. Ainult üks näide aastast 2014 - ansambel Sleepwalkers sai peale sündmust koheselt 16 päringut, millest lepinguks vormistati 8 pulmaesinemist.

Meie käest on küsitud, et miks just nimi "Eesti Pulmad" ja miks on alati aasta 'arvudega jama - näiteks kavas on kirjas et "Kava 2018" ja sündmus ise on "Eesti Pulmad 2019" ?

Põhjus ju imelihtne - pulmamess toob kokku kõik tugevad tegijad Eesti pulmateenuste turul, sellest ka nimi "Eesti Pulmad" ning aastaarvudega on jama alati sellepärast, et me vaatame ju alati üks aasta edasi, mitte samat aastat. Sellest ka on messi nimel alati järgmise aasta number taga, aga messikavast rääkides, alati jooksev.

Meie õhtuses osas on esinenud 9 aasta jooksul vapustavalt head ansamblid: Plingers (nüüd uue nimega Stand By), James Werts World Project, Sleepwalkers, Alen Veziko, Noorkuu, Getter Jaani, Ikevald Rannap, Ziggy Wild, Trio Comodo, Onud, Karl Madis, ViaBaltika ja Dance-O-Phones.

Lugupidamisega

Virgo Jaani
Pulmad.ee